Logo BIP
Herb
Biuletyn Informacji Publicznej
Urzędu Gminy Nowe Warpno

Wyszukiwanie zaawansowane

Menu przedmiotowe

BOI

Tagi

konkurs na stanowisko pracownika socjalnego w Ośrodku Pomocy Społecznej

Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Warpnie

OGŁASZA  NABÓR  NA   STANOWISKO

Pracownika Socjalnego w Ośrodku Pomocy Społecznej

Forma zatrudnienia: umowa o pracę na zastępstwo,
Wymiar czasu pracy, ½ etatu tj. 20 godz. tygodniowo.
1. Opis stanowiska pracy:
Do zadań wykonywanych  na stanowisku będzie należało  w szczególności:

1)  praca socjalna,
2)  zawieranie kontraktów socjalnych i ocena realizacji działań ustalonych w kontraktach socjalnych
3)  dokonywanie analizy i oceny zjawisk, które powodują zapotrzebowanie na świadczenia z pomocy społecznej oraz kwalifikowanie do uzyskania tych świadczeń,
4)  udzielanie informacji, wskazówek i pomocy w zakresie rozwiązywania spraw życiowych osobom, które dzięki tej pomocy będą zdolne samodzielnie rozwiązywać problemy będące przyczyną trudnej sytuacji życiowej; skuteczne posługiwanie się przepisami praw w realizacji tych zadań,
5)  pomoc w uzyskaniu dla osób będących w trudnej sytuacji życiowej poradnictwa dotyczącego możliwości rozwiązywania problemów i udzielania pomocy przez właściwe instytucje państwowe, samorządowe i organizacje pozarządowe oraz wspieranie w uzyskiwaniu pomocy,
6)  udzielanie pomocy zgodnie z zasadami etyki zawodowej,
7)  pobudzanie społecznej aktywności i inspirowanie działań samopomocowych w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych osób, rodzin, grup i środowisk społecznych,
8)  współpraca i współdziałanie z innymi specjalistami w celu przeciwdziałania i ograniczania patologii i skutków negatywnych zjawisk społecznych, łagodzenie skutków ubóstwa,
9)  inicjowanie nowych form pomocy osobom i rodzinom mającym trudną sytuację życiową oraz inspirowanie powołania instytucji świadczących usługi służące poprawie sytuacji takich osób i rodzin,
10) współuczestniczenie w inspirowaniu, opracowaniu, wdrożeniu oraz rozwijaniu regionalnych i lokalnych programów pomocy społecznej ukierunkowanych na podniesienie jakości życia,
11) sumienne prowadzenie obowiązującej dokumentacji,
12) należyte przechowywanie i zabezpieczanie dokumentów przed zniszczeniem,
13) przygotowywanie  archiwizacji dokumentów na swoim stanowisku pracy,
14) przygotowywanie i prowadzenie korespondencji dotyczącej spraw klientów.
15) prowadzenie imiennego, szczegółowego rejestru klientów z uwzględnieniem zaplanowanych form pomocy i terminów wypłat,
16) prowadzenie zbioru przepisów prawnych dotyczących spraw związanych z pomocą społeczną i  skuteczne posługiwanie się  nimi w realizacji zadań,

2. Wymagania niezbędne:

1.Posiadanie jednego z niżej wymieniowych kwalifikacji:
1) dyplom uzyskania tytułu zawodowego w zawodzie pracownik socjalny
2) ukończyła przed dniem   1 maja 2004r. studia wyższe na kierunkach: pedagogika, politologia, psychologia, politologia i nauki społeczne lub socjologia
3) ukończyła studia na kierunku praca socjalna;
4) przed dniem 1 stycznia 2007 r. otrzymała dyplom wyższej szkoły zawodowej o specjalności praca socjalna
5) do dnia 1 stycznia 2008 r. otrzymała dyplom uzyskania tytułu zawodowego w zawodzie pracownik socjalny
6) przed dniem 1 stycznia 2008 r. ukończyła lub kontynuowała studia wyższe o specjalności praca socjalna na jednym z kierunków: pedagogika, politologia, polityka społeczna, psychologia, socjologia lub nauki o rodzinie, po uzyskaniu dyplomu ukończenia tych studiów
7) do dnia 31 października 2007 roku ukończyły studia wyższe magisterskie na kierunkach: pedagogika, psychologia, politologia lub socjologia,
2.Dobra znajomość i umiejętność obsługi komputera;
3.Umiejętność pisania projektów socjalnych mających na celu rozwiązywanie problemów społecznych oraz zwiększenie aktywności lokalnych społeczności;
4.Posiadanie następujących cech osobowości i umiejętności: komunikatywność, wrażliwość, operatywność, brak uprzedzeń, umiejętność pracy w zespole, dobra organizacja pracy własnej.

3. Wymagania pożądane:
1) znajomość ustaw:
a) o pomocy społecznej,
b) o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy,
c) o ochronie zdrowia psychicznego,
d) kodeks postępowania administracyjnego,
2) mile widziane doświadczenie na stanowisku pracownika socjalnego,
3) prawo jazdy i własny samochód;
4) dyspozycyjność.

4. Wymagane dokumenty:
1. Życiorys /CV/,
2. List motywacyjny,
3. Dokument poświadczający wykształcenie /dyplom lub zaświadczenie o stanie odbytych studiów /kserokopie/,
4. Inne dodatkowe dokumenty o posiadanych kwalifikacjach  i umiejętnościach,
5. Oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych  i o niekaralności za przestępstwo popełnione umyślnie
6. Oświadczenie o braku przeciwwskazań w stanie zdrowia pozwalających na wykonywanie pracy na stanowisku pracownika socjalnego.

 Wymagane dokumenty powinny być opatrzone klauzulą:
"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.)
Oferty należy składać lub przesłać w terminie do 10.03.2009 roku pod adresem:

Ośrodek Pomocy Społecznej
Pl.Zwycięstwa 1
72-022 Nowe Warpno

                                                                                                                                     Kierownik
                                                                                                                                      Ośrodka Pomocy Społecznej
                                                                                                                                         mgr Teresa Szybka

Nowe Warpno,dn.20.02.2009 r.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Osoba odpowiadająca za treść informacji

Mirosław Tokarski

Data wytworzenia:
20 lut 2009

Osoba dodająca informacje

Data publikacji:
20 lut 2009, godz. 13:33

Osoba aktualizująca informacje

Data aktualizacji:
23 lut 2009, godz. 09:18