Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Nowe Warpno
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Informacja dla właścicieli nieruchomości na których nie zamieszkują mieszkańcy w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi

Informacja dla właścicieli nieruchomości na których nie zamieszkują mieszkańcy w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi

 

Gmina Nowe Warpno na podstawie Uchwały nr XXVI/210/2013 Rady Miejskiej w Nowym Warpnie z dnia 30 stycznia 2013 r. w sprawie postanowienia o odbieraniu odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Nowe Warpno, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne włączyła w system organizacji odbioru i zagospodarowania odpadów nieruchomości niezamieszkałe.

Wypełniając obowiązek określony w art. 6c ust. 3c Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. 2021 poz. 888 ze zm.) informuję, że gmina Nowe Warpno ma zamiar przeprowadzić postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy obejmujące rok 2022.

W związku z powyższym wyznaczam termin do dnia 24 grudnia 2021 r. na złożenie oświadczeń :

  1. odwołanie przez właściciela nieruchomości oświadczenia o wyłączeniu się z systemu odbierania odpadów komunalnych zorganizowanego przez gminę, jeżeli nieruchomość jest wyłączona z tego systemu na podstawie tego oświadczenia,
  2. złożenie przez właściciela nieruchomości pisemnego oświadczenia o wyłączeniu się z systemu odbierania odpadów komunalnych zorganizowanego przez gminę. W oświadczeniu właściciel nieruchomości wskazuje przedsiębiorcę, z którym zawarł umowę na odbiór odpadów komunalnych, posiadającego wpis do rejestru działalności regulowanej, o którym mowa w art. 9b ust. 2 ustawy oraz dołącza do oświadczenia kopię tej umowy, pod rygorem nieskuteczności oświadczenia.

Złożone oświadczenia będą skuteczne z dniem 01 stycznia 2022r. tj. od dnia obowiązywania nowej umowy na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych powstałych na terenie gminy.

Obecna umowa z przedsiębiorcą realizującym odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych obowiązuje do dnia 31.12.2021r.

Oświadczenia należy składać w formie pisemnej do Zakładu Gospodarki Komunalnej, ul. Kościuszki 47a, 72-022 Nowe Warpno.

Powyższa informacja dotyczy możliwości wyłączenia się z systemu odbierania odpadów zorganizowanego w gminie Nowe Warpno przez właścicieli nieruchomości na których nie zamieszkują mieszkańcy. Wszyscy, którzy obecnie są objęci systemem i chcą w dalszym ciągu w nim pozostać - nie składają żadnych oświadczeń.

 

Burmistrz Nowego Warpna
Jarosław Burba

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Krystian Lamparski 21-10-2021 10:46:43
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Krystian Lamparski 21-10-2021
Ostatnia aktualizacja: Krystian Lamparski 21-10-2021 10:58:23