Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy Nowe Warpno
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Ogłoszenie Burmistrza Nowego Warpna w sprawie przyjmowania wniosków o oszacowanie szkód powstałych w związku z suszą

Burmistrz Nowego Warpna informuje, że wystąpił do Wojewody Zachodniopomorskiego o powołanie zespołu do szacowania szkód powstałych na skutek wystąpienia suszy na terenie gminy Nowe Warpno. Komisja powołana przez Wojewodę właściwego ze względu na miejsce wystąpienia szkód dokonuje szacowania strat.

 

Wniosek o oszacowanie szkód powstałych w związku z suszą wypełniamy i składamy niezwłocznie w Gminie właściwej ze względu na położenie uszkodzonych upraw (w przypadku wystąpienia szkód w gospodarstwie rolnym położonym na terenie kilku gmin, stosowny wniosek należy złożyć do każdej z gmin na terenie, których wystąpiły szkody).

Suszą objęte są szczególnie gleby słabe. Poszkodowani rolnicy, zainteresowani szacowaniem strat w swoich gospodarstwach, obowiązani są złożyć wniosek do swoich gmin.

Wnioski składamy jak najszybciej w terminie do 26 lipca 2019 roku w celu usprawnienia pracy komisji, nie później jednak niż do czasu zbioru plonu głównego danej uprawy albo jej likwidacji.

  • W związku z powyższym brak jest możliwości szacowania powstałych w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych szkód na podstawie pozostawionego przez producenta rolnego pasa kontrolnego, bowiem Komisja może szacować straty tylko i wyłącznie w uprawach pozostających na gruntach.
  • Do wniosku producent rolny powinien dołączyć: kserokopię aktualnego wniosku o płatności bezpośrednie w celu informacji o powierzchni gospodarstwa rolnego, deklarację o ilości zwierząt gospodarskich, kserokopię ubezpieczenia upraw od niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Informujemy również, że na stronie Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej dostępna jest mapa podatności gleb na suszę uwzględniająca odpowiednią kategorie gleby: http://www.susza.iung.pulawy.pl

Wniosek do pobrania w załączniku do ogłoszenia lub w siedzibie Urzędu Gminy w Nowym Warpnie, pok. nr 2.

Załączniki do pobrania

Lp. Plik Data dodania Liczba pobrań
1 wniosek_szacowanie_szkod_susza.doc (DOC, 71.00Kb) 2019-07-10 14:21:33 203 razy

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Krystian Lamparski 10-07-2019 14:21:33
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Krystian Lamparski 10-07-2019
Ostatnia aktualizacja: Krystian Lamparski 10-07-2019 14:23:23